باغ بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی

باغ: بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی بازیگران سینمای فرشته سریال ایران

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات فدراسيون فوتبال بسيار ضعيف است / واعظ‌ آشتياني

ماجراي علي كريمي و فدراسيون فوتبال تمامي ندارد. اسطوره ٨ پرسپوليسي ها هفته گذشته با حضور در برنامه زنده تلويزيوني برابر محمدرضا ساكت نشست تا مناظره اي پيرامون م

فدراسيون فوتبال بسيار ضعيف است / واعظ‌ آشتياني

واعظ آشتياني: فدراسيون فوتبال بسيار ضعيف است

عبارات مهم : برنامه

ماجراي علي كريمي و فدراسيون فوتبال تمامي ندارد. اسطوره ٨ پرسپوليسي ها هفته گذشته با حضور در برنامه زنده تلويزيوني برابر محمدرضا ساكت نشست تا مناظره اي پيرامون مباحثي كه راجع به فساد در فوتبال مطرح كرده بود، برگزار شود. اينكه در اين مناظره چه نتايجي حاصل شد شايد بهتر باشد مخاطبان راجع به آن اظهارنظر كنند ولی جدا از اين مناظره بحث فساد در فوتبال مساله اي است كه بايد بيش از پيش به آن توجه شود.

اگر مي خواهيم روزي فوتبالي داشته باشيم كه به دور از مباحث حاشيه اي و همين طور فسادهاي موجود به سوي پيشرفت حركت كند، بايد تلاش هاي زياد و عزم جدي براي مبارزه با فساد در اين پديده جالب وجود داشته باشد. علي كريمي اولين نفري نيست كه به اين مساله پرداخته و راجع به آن صحبت كرده و قطعا آخرين نفر هم نخواهد بود ولی به راستي آيا در فدراسيون فوتبال فساد شرکت يافته وجود دارد؟

فدراسيون فوتبال بسيار ضعيف است / واعظ‌ آشتياني

براي بررسي بيشتر اين مساله با اميررضا واعظ آشتياني همكلام شديم تا از زبان مديرعامل سابق استقلال اطلاعاتي پيرامون اين مساله كسب كنيم.

هفته گذشته ميان محمدرضا ساكت و علي كريمي مناظره اي در برنامه ٩٠ انجام شد تا مساله فساد در فوتبال بيش از پيش بررسي شود. اين برنامه را تماشا كرديد؟
ابتدا بايد بگويم صحبت هايي كه در برنامه ٩٠ مطرح شد، شبيه به يك مناظره نبود. صحبت هايي كه مطرح شد هيچ شباهتي به مناظره نداشت و بيشتر يك گفت وگو بود. علي كريمي به برنامه ٩٠ آمد و مباحث و ابهامات موجود در فوتبال را مطرح كرد. اگر بنا بود كه اين عنوان مثل يك مناظره باشد، بايد فردي به جاي كريمي در اين برنامه حاضر مي شد كه هم از تجربه و دانش مديريت برخوردار باشد و هم موضوعاتي كه مطرح مي كرد را به دقت پيش مي برد تا به نتيجه برسد نه اينكه از يك عنوان به عنوان ديگر برود و مشخص نشود اصلا مساله چيست. كريمي فقط به برنامه ٩٠ آمد و مباحثي را مطرح كرد تا افكار عمومي بدانند مساله اي وجود دارد.

مديران فدراسيون فوتبال هم مثل هميشه پاسخي براي اين پرسشها نداشتند آیا كه فردي كه در برابر ارزش قرار گرفته بود، از نظر اطلاعات آنقدر قوي نبود كه بتواند وارد چلنج قدرتمندي شود؛ لذا من به اين مباحثي كه مطرح شد يك اتفاق رسانه اي مي گويم نه يك مناظره. در اين مناظره بايد به دقت پرسشها مالي و همين طور ابهاماتي كه وجود داشت مطرح و بررسي مي شد نه اينكه با طرح پرسش مبحث ديگري ورود مي شد. من فكر مي كنم افكار عمومي بعد از ديدن اين برنامه از پاسخ هاي نماينده فدراسيون فوتبال قانع نشدند.

البته ما نمي خواهيم بيش از پيش به عنوان اين مناظره بپردازيم. بلكه مساله اصلي ما اين است كه آيا به راستي در فدراسيون فوتبال فساد وجود دارد يا خير؟
در هر صورت اتفاقاتي كه مطرح است بايد به آن رسيدگي شود. اين واقعيت است كه فدراسيون فوتبال به لحاظ مديريتي بسيار ضعيف است و ناكارآمدي در سيستمش به وفور وجود دارد. اينكه آيا از نظر مالي مساله رخ داده باشد يا خير از آن اطلاعي نداريم بلكه بايد در اين زمينه يك حسابرسي دقيق شود تا همه چيز مشخص شود. اگر هم تا به حال حسابرسي شده است و شبهه اي وجود دارد دستگاه هاي نظارتي بايد وارد شوند و به اين عنوان رسيدگي و به همه پرسشها بدون ملاحظه رسيدگي كنند. اگر هم اتفاق خاصي در مباحث مالي رخ نداده به صورت كاملا رسمي اعلام كنند تا همه از آن اطلاع داشته باشند. در اين زمينه بايد مستندات مورد نیاز ارايه شود و پاسخ هاي مناسب هم داده شود.

آيا مي توان گفت در فدراسيون فوتبال از نظر مالي شفافيتي وجود ندارد؟
درباره اين عنوان كه همه سخن مي گويند و مي گويند كه شفافيت وجود ندارد. به عنوان نمونه در شرکت ليگ و اتفاقاتي كه رخ داده كسي دقيقا نمي داند كه چگونه يك شركت آمد و اسپانسر تبليغات دور زمين شد و چگونه كنار رفت. گويا خود آقايان هم در آن شركت سهمي داشتند و شركت بعد از مدتي كنار رفت. براي من جاي پرسش است آن زماني كه من در کلوب استقلال فعاليت مي كردم وقتي به شرکت ليگ مي رفتيم و مي گفتيم بخشي از مطالبات مان را بدهيد مي گفتند پيشخور شده است هست. چطور ممكن است حق يك کلوب پيشخور شود؟ اين اتفاقات ناشي از چيست؟ آیا تيم هاي ديگر نمي توانستند پول هاي ارزش را پيش خور كنند و فقط براي يك تيم اين اتفاق مي افتاد. اينها شبهاتي است كه بايد به آن رسيدگي شود.

الان هم كه هفته بيست و چهارم ليگ است ولی هنوز شركت پيمانكار تبليغات دور زمين هيچ پولي به شرکت ليگ پرداخت نكرده هست. راجع به اين عنوان هم نظري داريد؟
اگر شما به دوره وقت من مراجعه كنيد مي بينيد كه اينگونه پرسشها هميشه وجود داشته هست. امروز هم كه هفته بيست و چهارم است و هيچ باشگاهي پولي دريافت نكرده است.

به نظر شما آيا شرکت ليگ نبايد براي دراختيار قرار دادن تبليغات دور زمين مزايده برگزار مي كرد؟
از نظر قانوني بايد چنين اتفاقي رخ مي داد. البته فكر مي كنم بازرسي كل كشور اين حق را دارد كه به اين مساله ورود كند آیا كه کلوب هاي عضو شرکت ليگ كه سهامدار اين شرکت هستند بعضا دولتي اند. اگر يك شركت دولتي نيم درصد در يك مجموعه خصوصي سهم داشته باشد، شرکت بازرسي كل كشور حق دارد به آن ورود و مباحث مالي را به دقت بررسي كند.

ماجراي علي كريمي و فدراسيون فوتبال تمامي ندارد. اسطوره ٨ پرسپوليسي ها هفته گذشته با حضور در برنامه زنده تلويزيوني برابر محمدرضا ساكت نشست تا مناظره اي پيرامون م

روزنامه اعتماد

واژه های کلیدی: برنامه | فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz