باغ بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی

باغ: بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی بازیگران سینمای فرشته سریال ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اضلاع محرک قیمت سکه نقدی

روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی در مقطعی از مرز ۳ میلیون تومانی عبور کرد، ولی با زیاد کردن فروش ها ساعت ۴ بعدازظهر در میانه کانال ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی قر

اضلاع محرک قیمت سکه نقدی

اضلاع محرک قیمت سکه نقدی

عبارات مهم : بازار

روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی در مقطعی از مرز ۳ میلیون تومانی عبور کرد، ولی با زیاد کردن فروش ها ساعت ۴ بعدازظهر در میانه کانال ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی قرار گرفت. در سومین روز هفته، سکه ۷۴ هزار تومان زیاد کردن قیمت را به ثبت رساند و به بهای ۲ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، دو محرک اثرگذار معامله گران نقدی را زیاد در موقعیت خرید قرار داد و زمینه ساز زیاد کردن قیمت شد.

اولین محرک، اوج رفتن قیمت سکه در معاملات آتی به سقفی تازه بود و دومی، بیانات روزهای اخیر بعضی مسوولان در مورد خریداران پیش فروش سکه و به تعویق افتادن اوراق پیش فروش سکه. در یازدهمین روز تیرماه، تا ساعت ۴ بعدازظهر سکه در معاملات آتی دی ماه در آستانه کانال ۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان معامله شد.

اضلاع محرک قیمت سکه نقدی

پرداخت ارز مسافری تا اطلاع ثانوی

یک منبع موثق از پرداخت ارز مسافری تا اطلاع ثانوی خبر داد.پیش از این گفته شده است بود پرداخت ارز مسافری از ۱۵ تیر متوقف می شود. این منبع موثق با تکذیب صدور هرگونه بخشنامه ای درخصوص توقف پرداخت مسافری، شرط تحقق چنین تصمیمی را ازسرگیری فعالیت صرافی ها اعلام کرده است.

روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی در مقطعی از مرز ۳ میلیون تومانی عبور کرد، ولی با زیاد کردن فروش ها ساعت ۴ بعدازظهر در میانه کانال ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی قر

به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، سکه آتی به عنوان علامت دهنده به معامله گران سایر بازارها عمل کرد و هم وقت هم قیمت سکه نقدی و هم قیمت دلار را متاثر کرد. با این حال، گروه دیگری از بازیگران، زیاد کردن قیمت سکه را ناشی از بعضی اخباری دانستند که در روزهای اخیر اطراف سکه پیش فروش انتشار یافته هست. انتشار بعضی خبرها اطراف دریافت مالیات از خریداران سکه پیش فروش و طرح یکی از نمایندگان مجلس جهت ممنوعیت طرح واگذاری سکه های پیش فروش؛ دو عاملی بود که التهاب را در میان معامله گران بازار سکه و طلا اوج برد. آخرین خبری که بازار را تحت تاثیر قرار داد، لغو معاملات اوراق گواهی سپرده سکه در بورس بود. البته مسوولان بانک مرکزی عنوان کرده اند که این طرح به زودی در بورس اجرایی خواهد شد.

انتشار این اخبار تا حدی اعتبار سیاست گذار را خدشه دار کرد و هم وقت موجب شده است است که بسیار از نوسان گیران با جوسازی اطراف این خبرها فضای بازار را متشنج کنند. به عنوان مثال، نوسان گیران در همین روزهای اخیر تلاش کرده اند منشتر شدن تحلیل های سوگیرانه خریدارانی که در طرح سکه پیش فروش سکه همکاری کردند را از شرکت در طرح فروش اوراق گواهی سکه بر حذر دارند. آنها بارها عنوان می کنند، بانک مرکزی قصد دارد با ایجاد فضایی نا امن، خریداران سکه پیش فروش را از دریافت سکه خود پشیمان کند؛ امری که موجب می شود آنها در طرح اوراق سکه شرکت کنند.

این در حالی است که بانک مرکزی تنها با این طرح زمینه ساز سود قطعی دریافت کنندگان سکه و مدیریت زیاد نوسانات بازار می شود. در روزی که سکه به کانال ۳ میلیونی رفت، دلار نیز توانست در مقطعی تا کانال ۸ هزار و ۴۰۰ تومان اوج برود؛ با این حال، حدود ساعت ۴ بعدازظهر این ارز در حدود ۸ هزار و ۳۳۰ تومان بود. به طور کلی فضای بازار ارز و سکه در روز دوشنبه حالت رفت و برگشتی داشت. قیمت ها که در ابتدای روز سیر صعودی داشتند، در اواسط روز کمی پایین آمدند و از آخرهای روز بار دیگر با زیاد کردن خریداران قیمت ها در مسیر افزایشی قرار گرفتند؛ هرچند که نتوانستند به سقف های ابتدای روز دست پیدا کنند. در شرایطی که قیمت سکه و طلا در بازار داخلی سیر صعودی داشته هست، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: بر پایه اکتشاف های تازه ۴۰ تن به ذخیره طلای کشور اضافه شده است هست. کرباسیان افزود: معادن طلا در ۱۶ استان کشور وجود دارد و در سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی و خراسان جنوبی معادن جدیدی کشف شده است است و تولید طلای کشور تا آخر امسال از حدود پنج تن به هشت تن زیاد کردن می یابد.

اضلاع محرک قیمت سکه نقدی

هم وقت با زیاد کردن تقاضا جهت خرید سکه و ارز، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از کشف باندهای توزیع ارز تقلبی و شمش عیار پایین خبرداد. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به سوء استفاده بعضی از افراد جهت عرضه دلار های تقلبی و سکه های با عیار پایین افزود: تیم های ما با کمک نیروی انتظامی در این زمینه فعالیت جدی دارند.

وی با اشاره به کشف یک باند عرضه ارز تقلبی اظهار کرد: با ردیابی، این باند در یکی از استان های غربی کشور شناسایی شد و ۵ نفر هم دستگیر شدند. پوراحمد نژاد بیان کرد: در این محل مقادیر قابل ملاحظه ای ارز تقلبی و ۱۴۶ هزار دلار تقلبی کشف شد. وی با بیان اینکه به مردم هشدار داده ایم تا در این بازار هیجانی، فریب یک عده کلاهبردار را نخورند، افزود: توزیع ارزهای تقلبی از شبکه پیامکی و سیستم های مجازی صورت می گیرد و متاسفانه عوام و کسانی که از این کار سررشته ای ندارند، با اطمینان به هر فردی ممکن است دچار ضرر و زیان شوند.

روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی در مقطعی از مرز ۳ میلیون تومانی عبور کرد، ولی با زیاد کردن فروش ها ساعت ۴ بعدازظهر در میانه کانال ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومانی قر

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz