باغ بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی

باغ: بازیگران شهرزاد مهناز افشار مصطفی زمانی بازیگران سینمای فرشته سریال ایران

گت بلاگز اخبار اجتماعی نتیجه استعمال قلیان , کاهش باروری زنان

‌مسئول مرکز ناباروری مرکز تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان اظهار کرد: استعمال قلیان می‌تواند موجب کم کردن باروری زنان شود. 

نتیجه استعمال قلیان , کاهش باروری زنان

کاهش باروری زنان؛ نتیجه استعمال قلیان

عبارات مهم : تخصصی

مسئول مرکز ناباروری مرکز تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان اظهار کرد: استعمال قلیان می تواند موجب کم کردن باروری زنان شود.

فرناز محمدیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه استعمال قلیان به وسیله زنان، امروزه زیاد از سابق مشاهده می شود، گفت: استعمال این ماده دخانی علاوه بر اینکه مواد سمی را وارد خون می کند، می تواند منجر به کم کردن تخمک ها در تخمدان شود و در نهایت کم کردن باوری زنان شود.

وی ادامه داد: این عنوان حتی بر روی یائسگی سریع هنگام زنان تاثیر می گذارد و اثرات جبران ناپذیری را ایجاد می کند.

نتیجه استعمال قلیان , کاهش باروری زنان

مسئول مرکز ناباروری مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان اظهار کرد: دخترانی که در سنین پایین به مصرف سیگار و قلیان روی می آورند در معرض خطر باروری و کم کردن تخمک و یائسگی سریع هنگام قرار دارند.

این متخصص زنان و وضع حمل با اشاره به اثرات سمی قلیان، خاطرنشان کرد: ئمواد سمی موجود در این ماده دخانی بر فعالیت تخمدان ها و کارکرد تولید مثل اثرگذار است و می توان اذعان داشت که مصرف مداوم قلیان و استعمال سیگار می تواند نازایی را به دنبال داشته باشد؛ به طوری که حتی با درمان های مکرر و رجوع بیمار به متخصصین تاثیری بر روی باروری افراد بیمار نخواهد گذاشت.

‌مسئول مرکز ناباروری مرکز تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی زنجان اظهار کرد: استعمال قلیان می‌تواند موجب کم کردن باروری زنان شود. 

وی با اشاره به اینکه استعمال دخانیات به خاص قلیان خطرات بیماری مادرزادی قلبی را در جنین زیاد کردن می دهد، خاطرنشان کرد: متاسفانه مصرف این نوع مواد دخانی در بین زنان و حتی دختران در سنین پایین گرایش یافته و بر این اساس توصیه می شود قبل از بروز مشکلی حاد از آن اجتناب کنند.

واژه های کلیدی: تخصصی | دخانیات | ناباروری | کاهش باروری | استعمال قلیان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz